na szydełku bluzki wzory schematy

Menu

My crazy serwis with crazy Beyonce =]

Temat: Z ANANASAMI
Bardzo proszę o pomoc. Znalazłam schemat do takiej bluzki w internecie, ale jest mało czytelny i tracę wzrok licząc oczka, nie mając pewności czy rachunek się zgadza. Zdjęcie pochodzi z Małej Diany na szydełku (chyba nr 5 2005r.) Gdyby któraś z Pań znała ten wzór lub posiadała większe zdjęcie to będę bardzo wdzięczna. Mogę również odkupić ten numer archiwalny. Pozdrawiam.
Źródło: maranta.livenet.pl/forum/viewtopic.php?t=1024Temat: Fantazja z dekoltem Carmen
Grochu- bluzka wyglada zupełnie nieźle- może się w niej pokażesz?

Ja zrozumiałam, że Wam się faluje karczek - to co w końcu się faluje?

Niekoniecznie trzeba się trzymać schematu, kiedy wyrabia się dół bluzki (od karczka).Własnie fenomen tej bluzki polega na tym, że jak ktoś jest grubszy- od karczka robi sobie taka ilośc motywów, jaka mu pasuje na jego rozmiar-bluzka bedzie szersza; ktoś chudszy robi ich mniej- po prostu trzeba sobie obliczyć na siebie. Dół można wykonywać rozmaitym wzorem- nie tylko tym zaproponowanym w oryginale - i to właśnie jest ta fantazja. Karczek robiony wg schematu, dół, co tam komu w sercu gra. Zauważcie, że w albumie z fotosika, w którym umieścilam te bluzki jest jedna w kolorze lila-róż pokazana z tylu-robiona przez Rosjankę lady Ti - ta akurat wykorzystuje karczek szydełkowy, a dół bluzki zrobiony jest ażurem na maszynie, by ponownie przejść w szydełko już na samym dole. Także planuję wykonać jeszcze taki wariant - bo sama jestem ciekawa - jak wyjdzie.

Tak na marginesie ta lady Ti ma swój wątek na Osince i muszę przyznać, że ma tam rewelacyjne prace, które mnie niesamowicie inspirują i bardzo mi się podobają. Wykorzystuje znane wzory i tworzy piekne trzeczy. Zaglądam tam często - niestety wyjechała na wakacje - totez nie będzie na razie nowych modeli.


Faktycznie kroowka robiła tę bluzeczkę- mam wrazenie, że z dość cienkiej nitki; jej bluzka wyszła bardzo finezyjnie, no i dziewczę jest szczuplutkie...
Źródło: maranta.livenet.pl/forum/viewtopic.php?t=3048


Temat: Kogo nauczyłam/nauczyłem szydełkowania?
ja nauczyłam swoją koleżankę z pracy, babka od października (kiedy to pierwszy raz trzymała w ręku szydełko) zrobiła kilka spódnic, kilka bluzek, kilka sukienek.... można wyliczać bez liku, oczywiście nie obyło się bez korepetycji u mnie ale rezultaty są zadowalające. Jestem dumna ze swojej uczennicy. Nauczyłam jeszcze kilka osób, które już szydełko znały..... kilka uwag technicznych. No i moja córcia ukochana.... specjalnie jej to nie wychodzi i cierpliwości jej brakuje, ale jeszcze wszystko przed nią, ma dopiero 9 lat. Najbardziej cieszyło mnie to, że moeje uczennice są dużo ode mnie starsze, zawsze wydawało mi się, że to ja powinnam wiedzę nabywać od starszych, np. od swojej mamy, która mnie tego fachu nauczyła. Mama też teraz wielu rzeczy uczy się ode mnie, np. szycia, ja szyję fachowo, bo mnie tego szkoła nauczyła, mama jest samoukiem, szydełko: ja robię ze schematów (chyba sama się nauczyłam bo nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek mi kiedyś to pokazał) a mama z głowy, ona nie umie czytać schematów, ale techniki nauczyła mnie ona. No i druciska ooooooo w tym to mamie niedorównam nigdy. Też robi z głowy, ale takie wzory że ho ho, a ja cóż ...... wszystko na gładko. No a hafty..... to już więcej ciocie mnie uczyły, mama miała zawsze za słabe oczy...... Ale dumna jetem dziś to to wszystko potrafię dzisiaj zrobić, moje ubrania są zawsze oryginalne i co tu mówić, dziś dziękuję mamie, a kiedyś może moja córcia mi podziękuje, tak jak koleżanka jest mi dziś wdzięczna. Ależ się rozpisałam....
Źródło: maranta.livenet.pl/forum/viewtopic.php?t=3146


Temat: Chwalę się ..
po kolei:
poziomkowa jest robiona z kordonku Ariadny ze starych zapasow;schemat do czapki,gdzies tu umieścilam na forum,zaś co sie tyczy bluzeczki,ktora sie "wszystkim podoba",to mam do niej tylko wzory-bez opisów.Robilam ją gdzieś w kwietniu też ze starych zapasow Ariadny/cienkiej,a więc w 2 nitki/.Co będę mogła to pomogę,jednak nie będę pamietać co do ilości łańcuszka,elementow itp.Szkoda,ze tego wczesniej nie rozrysowalam,a teraz tej bluzki u mnie już nie ma.Wzorami mogę służyć.Daję fotke kawałka mojej robotki,ktorą zrobilam w trakcie szydelkowania-coś tam można policzyć.
Daje linki do wzorow:
http://glinki.com/?l=4puy8w ten na dole
http://glinki.com/?l=m4gwz4 stąd środkowa część i ew,dolna,ale w oryginale jest 6 "schodkow"
Źródło: maranta.livenet.pl/forum/viewtopic.php?t=496
Powered by MyScript